Сьогодні у світі – День споживача

15 березня в усьому світі відзначають день захисту прав усіх, хто будь-коли щось купував, купує чи буде отримувати якісь послуги. Пов'язали його з річницею виступу Президента США Джона Кеннеді в Конгресі у 1961 році. Тоді він сформував чотири головних права споживача: на безпеку, на інформацію, на вибір і право бути почутим. Через 20 років Всесвітній день захисту прав споживачів офіційно закріпили у міжнародному календарі. Що найчастіше ламається у полтавців, хто допомагає їм відстоювати свої права і наскільки вдало – знають Інна Безугла та Олексій Гнипа.

У 2004 році фахівці центру «Незалежна експертиза» при Полтавському університеті економіки та торгівлі провели перші дослідження, а ще за три роки отримали акредитацію. Нині, розповідає його начальник, тут проводять товарознавчі експертизи, консультують і допомагають інспекції із захисту прав споживачів. А самих полтавців, які, за словами фахівців, звертаються до них кожного дня, вчать бути активними.

/Наталія Омельченко, начальник НДЦ «Незалежна експертиза», професор кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ

В цьому році девіз Всесвітнього дня захисту прав споживачів – «Споживче правосуддя – сьогодні», і саме ми стикаємось з тим, що дуже багато проблем, з якими до нас звертаються, на жаль, переходять в стадію судового розгляду. А скільки людей звертається до судових установ, скільки вирішується позитивно, на жаль, ці показники не дуже скромні/

Непоодинокі випадки, розповідає Наталія Омельченко, коли полтавці скаржаться на неякісні меблі.

/Наталія Омельченко, начальник НДЦ «Незалежна експертиза», професор кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ

Окрім побутової техніки, взуття і одягу, дуже часто буває, ми стикаємось з тим, коли споживачі купують акційний товар, який виплачують банки. І, відповідно, людина повинна кредити виплачувати, а в цей термін даний виріб може вийти з ладу/

Обговорити проблеми споживачів та розповісти про досягнення у своїй роботі науковці університету економіки та торгівлі запросили на засідання круглого столу спеціалістів та експертів, а ще – студентів із Туркменістану. До Всесвітнього дня захисту прав споживачів долучили і школярів: учні Розсошенської гімназії підготували виставку поробок із вторинної сировини.

Стрічка новин