Ковалівська громада зберегла свою сільську лікарню

Щоб після реорганізації в амбулаторію сімейної медицини дільнична поліклініка не втратила у кількості ліжкомісць, фінансуванні та персоналу, людям довелося пікетувати Полтавську райраду.

До порядку денного чергової сесії Полтавської районної ради внесене питання про припинення діяльності Ковалівської та Абазівської дільничних лікарень та створення замість них Амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Дізнавшись про це, розповідає народний депутат України Юрій Бублик, до нього звернулися обурені мешканці села Ковалівка. Занепокоєння реоганізацією медустанови пояснюється прикрим досвідом сусідньої Рунівщанської поліклініки, якої подібні зміни вже торкнулися.

/Юрій Бублик, народний депутат України

Дана реорганізація призвела до скорочення ліжкомісць, робочих місць персоналу, зменшення фінансування. І коли в лікарні ніхто не чергував, а вранці о 7.00 бабуся прийшла, щоб зробити крапельницю, до 8.00 вона не дочекалася і віддала Богу душу, прямо на порозі цієї лікарні/

Щоб не допустити такого у Ковалівській лікарні, громада села зібрала 1300 підписів та довірила своєму колишньому голові, а нині – народному обранцю Бублику, вирішити питання реорганізації медичного закладу на сесії райради. Після перемовин останнього із заступником районної ради Миколою Кальченком ще до початку засідання компроміс було знайдено. Принаймні, спустившись до громади, на східця райради Кальченко пообіцяв людям, що кількість ліжкомісць та фінансування Ковалівської лікарні після реорганізації не зменшаться. Не скоротять у більшості і персонал закладу.

/Микола Кальченко, заступник голови Полтавської райради

Всі по Ковалівській сільській лікарні (робочі місця) зберігаються, окрім тракториста/

Втім, словесних завірянь, каже Юрій Бублик, не достатньо, тож усі вищезгадані обіцянки ковалівчани закарбували на папері.

/Юрій Бублик, народний депутат України

Ми домоглися, щоб в це рішення були вписані ці вимоги: збереження ліжкомісць, фінансування і незвільнення медперсоналу/

І хоча прохання вирішити питання Ковалівської та Абазівської лікарень на початку сесійного засідання (щоб відпустити пікетувальників, які чекали на результат під стінами ради) райрада не погодилася, втім, у свою чергу, ухвалила всі вимоги, внесені громадою.

Стрічка новин