Полтава відзначила традиційне Свято сала

Вагою 92 кілограма та довжиною 77 метрів – такий черговий рекорд, який встановила Полтавщина на традиційному святі сала. Цього року не було сала в шоколаді, сала в шампанському чи суші-сала, натомість символом заходу стало ромало-сало. Крім того, вперше на святі відкрили музей сала.

Традиційна зимова розвага полтавців з 2008 року – відзначення свята сала. Щороку в цей день встановлюються все нові рекорди. Не став виключенням і 2013. Цього разу виробники підготували... найбільшу в Україні ковбасу із сала.

/Максим Венгровський, учасник свята Сала

На сьогоднішній день ми приготували цей рекорд Полтавщини, який складається із 92 кг.сала загальною довжиною 77 метрів/

Сало з Бананової республіки, сало де'оліва та ромало-сало були основними претендентами на роль символу цьогорічного свята. Громада довірила вибір кращого продукту меру міста. Олександр Мамай у свою чергу визнав кращим саме ромало-сало, аргументуючи це тим, що Бананова республіка та Італія – досить далеко від України, а ромали мандрують по всьому світу і Україна – не виняток. Крім того, міський голова має свої поради щодо споживання цього українського продукту.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

Я тільки скуштував, а багато його не з'їв. Тому що багато – це 200-300 грам. Безумовно, сало треба їсти з хлібом і гірчицею, або з хроном. Тоді смакує найкраще/

Смакувало і всім гостям свята. Зізнаються: полтавське сало – найкраще.

/Бліци

– Дуже смачно. Я кожного року приходила на свято, залишалася дуже задоволена

– Красиво упакований, приємно, коли роздають

– Дуже прекрасно, я приїхала із Дніпропетровської області спеціально, щоб скуштувати сала

– Мені теж смачно. Я сало люблю. А ще якби 100 грам, то це б взагалі красота була

– Сало смачне, присолене, як масло. Полтавське сало – найкраще у світі/

Та не лише полтавці завітали на свято. Студент Харід із африканської країни Еритреї теж вже спробував українського сальця.

/Харід, студент із Еритреї (Африка)

Да, куштував, дуже смачно, сподобалось, і як конкурси сьогодні зробили, і було африканське сало, і іспанське, мені дуже концерт цей сподобався/

Та яке ж свято без справжнього талісману? Останній в свою чергу зазначає: полтавці прийшли отримати позитивні емоції.

/Талісман свята Сала

Атмосфера гарна, мені подобається, люди небайдужі до сала. Люди прийшли подивитися, покуштувати сала, і талісман цим дуже задоволений/

На полтавське свято навіть завітали гості з інших регіонів держави. Так Олександр, який приїхав із Донецької області, має свої пропозиції стосовно зміни валюти України.

/Олександр, гість із Донецької області

Сало – дуже цінний продукт, тому що на сьогодні це більше долара і золотих капіталів. Рекомендую Центральному банку вкладати сало замість долара і золота/

Та не лише пропозиціями обмежилися відвідувачі заходу. Пенсіонерка Людмила Григорівна улюбленому продукту навіть вірш присвятила.

/Людмила Григорівна, відвідувачка свята Сала

Вірш про сало/

Стрічка новин