Полтавський міліціонер очолював наркоторговців

Начальник відділу по боротьбі із незаконним обігом наркотиків Полтавського міського управління міліції очолював злочинне угрупування, яке займалося виготовленням та розповсюдженням наркотичних речовин. Про це сьогодні на брифінгу повідомив прокурор Полтавської області Андрій Миронов. Що загрожує міліціонеру та його команді за такий цинічний злочин, дізнаєтеся з нашого наступного сюжету.

Тільки в грудні минулого року в одному з регіонів нашої країни полтавська злочинна група здійснила закупівлю партії наркотиків на суму 400 тисяч гривень. А всього за 5 місяців діяльності угрупування обіг коштів перевищив мільйон гривень, – розповів журналістам на брифінгу прокурор Полтавщини Андрій Миронов. Особливої цинічності цьому резонансному випадку додає той факт, що очільником правопорушників був той, чий прямий обов'язок – боротися із незаконним обігом наркотиків.

/Андрій Миронов, прокурор Полтавської області

Було встановлено, що до злочинного угруповання входило чотири працівники міліції, серед яких – начальник відділу БНОН Полтавського міського управління міліції, який очолював групу, та ще троє його підлеглих, тобто, практично відділ у повному складі, а також ще 9 мешканців Полтави/

Силами 150 правоохоронців у складі працівників прокуратури, співробітників обласного УСБУ та представників спецпідрозділу «Альфа» з Києва, Харкова, Дніпропетровська, Сум та Кременчука усі 13 членів організованого злочинного угрупування були затримані. Нині, продовжує прокурор Полтавської області Андрій Миронов, вони знаходяться під вартою. А тим часом слідство триває. Втім, за словами Андрія Миронова, вже встановлено, що окрім закупівель члени ОЗУ займалися і виробництвом наркотиків. Одна нарколабораторія була виявлена в гаражі одного з членів групи. У приватному будинку ж іншого знайшли щось на зразок ботанічного саду, де в 50 ємностях ріс канабіс. Під час обшуків були вилучені 160 тисяч гривень від продажу наркотиків, самі наркотики, холодна зброя, пістолет та боєприпаси. Міру покарання за ці злочини визначить суд. І якщо зокрема очільника угрупування, майора міліції, який, до речі, працює в органах вже 10 років, 6 з яких – на посаді начальника відділу БНОН міського управління міліції, визнають винним, йому загрожує покарання за зловживання службовим становищем та незаконне виробництво, зберігання і збут наркотиків в особливо великих розмірах. А це згідно з Кримінальним кодексом України – від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна за статтею 364 частиною 3, та від 9 до 12 років з конфіскацією – за статтею 307 частиною 3.

Стрічка новин