15 лютого православний світ відзначає свято Стрітення Господнього

Це одне з найбільших християнських свят, яке припадає на 40-й день після Різдва. У народі воно пов'язане з різними прикметами, за якими визначали, чи урожайним буде рік та чи скоро настане весна.

Свято Стрітення у народі багато хто розуміє як день, коли зима зустрічається із весною. Ще у дохристиянські часи за погодніми умовами 15 лютого визначали, чи далі вже прийде тепло, чи ще продовжиться холодна пора року. Але підгрунтям для відзначення свята церковні служителі називають історичні релігійні події. На 40-й день після народження Ісуса Христа Діва Марія принесла його до церкви.

/Василь Фазан, священик

Відомо з церковного придання, що сьогодні Симеон вперше прийняв на свої руки Христа – немовля і вніс його в церкву з молитвою «Нині отпущающого раба твого, Владика»/

Стрітення – двунадесяте свято зустрічі Старого і Нового заповітів, пояснює священик. І кожна православна людина цього дня має відвідати храм, аби там причаститися та сповідатись. Саме це допоможе духовно зустріти Бога.

/Василь Фазан, священик

В першу чергу ми повинні розуміти, що сьогоднішнє свято символізує зустріч кожного православного християнина з Богом, з тим, хто змінює наше життя і допомагає людині йти шляхом спасіння. В цей день кожному хочеться побажати зустріти Бога, який є любов/

Також віряни 15 лютого можуть освятити воду і свічки у церквах. Останні раніше використовували як захист від блискавки під час грози. А ще, за народним повір'ям, якщо у цей день відлига, то весна буде пізньою, а ось ясна і тиха погода наче б то віщує добрий урожай.

Стрічка новин