А ми продовжуємо цикл сюжетів про памятники Полтави

Монумент, про який сьогодні піде мова, знаходиться в одному з найзатишніших куточків нашого міста. У 1987 році памятник Олександрові Пушкіну зайняв чинне місце у Березовому сквері. Чи бував російський поет на Полтавщині, знають наші журналісти.

Пам'ятник Олександрові Пушкіну належить до відносно нових у Полтаві, адже з'явився у місті наприкінці 80-х років. Липень 1987-ого позначився урочистостями з нагоди 150-ої річниці смерті поета. Тож саме тоді у Полтаві і вирішили встановити пам"ятник на честь Олександра Пушкіна. Та не обійшлося і без суперечок, розповідає начальник відділу туризму і культурної спадщини управління культури Полтавського МВК Віталій Павлов.

/Віталій Павлов, начальник відділу туризму і культурної спадщини управління культури Полтавського МВК

Стосовно відкривати Пушкіну в Полтаві памятник чи не відкривати також були деякі дебати серед вузького кола краєзнавців. Справа в тому, що сам Олександр Сергійович безпосередньо в Полтаві, в губернському місті в ХІХ столітті нібито не був./

Письмових доказів перебування Пушкіна у Полтаві дійсно немає. Проте є факти, що у 20-х роках ХІХ століття мандруючи Україною, російський поет відвідував такі містечка, як Прилуки, Пирятин, Лубни, Кременук та інші. Після цієї подорожі Олександр Пушкін і створив свою відому поему «Полтава», де досить детально описує краєвиди нашого краю.

/Віталій Павлов, начальник відділу туризму і культурної спадщини управління культури Полтавського МВК

Описуючи неймовірні історію кохання Мотрі Кочубеївни та гетьмана Івана Мазепи, Пушкін пише такі рядки, описуючи один із брендів зеленого туризму, взагалі туризму в Полтавській області, описує кочубеївські вікові дуби./

Сьогодні памятник Пушкіну розташовується у Березовому сквері. Тут завжди тихо і затишно, як бувало у парках Царськосельського ліцею, де навчався поет. Власне, і на погрудді Пушкіна зобразили у віці ліцеїста.

Стрічка новин