В Україні на початку січня набула чинності постанова Кабміну про затвердження переліку платних послуг на перевезення тварин

Скільки коштує ветеринарний паспорт та свідоцтво на переміщення тварини та про що ще слід подбати, якщо у відпустку ви вирішили поїхати зі своїм улюбленцем, дізнаєтеся із наступного матеріалу.

На сайті Держветфітослужби України з'явилася інформація про те, що з початку січня набула чинності постанова Кабміну про затвердження переліку платних послуг, які надає Державна ветеринарна та фітосанітарна служба, а також органи та установи, що належать до сфери її управління. Це означає, що якщо ви вирішили взяти у відпустку улюблену тваринку, до вартості вашої путівки і квитка доведеться ще трохи витратитися. По-перше, отримати документи на тварину.

Документом вашого улюбленця є ветеринарно-санітарний паспорт, який можна отримати у Державних ветеринарних клініках. Коштує така ідентифікація особистості тварини 51,29 грн. Плюс окрема платня за аналізи та вакцинації.

/Наталія Бабич, лікар Полтавської державної міської лікарні ветеринарної медицини

Якщо даний документ у власника є, то з ним він повинен звернутися до ветеринарної клініки. Але там повинні бути вказані певні види вакцинації: проти сказу, комплексна вакцинація від інфекційних хвороб, повинна бути вказана обробка від екто та ендопаразитів/

У деяких європейських країнах, – продовжує пані Наталія, – обов'язковою є чіпізація тварин, тобто, введення під шкіру спеціального пристрою з ідентифікаційним номер живої істоти. Взагалі, перед тим як їхати за кордон, – радять ветеринари, поцікавтеся правилами, які діють у цій країні, щоб уникнути неприємних сюрпризів.

/Наталія Бабич, лікар Полтавської державної міської лікарні ветеринарної медицини

Наприклад, є обмеження по ввозу тварин за видом: Швеція та Данія не допускає собак бійцівських порід. А в Англії передбачений 6-місячний карантин у певних спеціалізованих закладах/

Якщо ж ви разом з твариною виїжджаєте за кордон на ПМЖ, то доведеться зібрати ще трохи паперів. Для власників собак та кішок – отримати свідоцтво про те, що ваш улюбленець не має племінної цінності. Для екзотичних тварин – представити у Державне управління охорони навколишнього природного середовища документальне підтвердження того, що тварина народилася в Україні та була придбана законним шляхом.

Коли все в нормі, ви отримаєте Ветеринарне свідоцтво для переміщення товарів і живих тварин. Для перевезення територією України такий бланк коштує 18 гривень 09 копійок. Та будьте уважні, Ветеринарне свідоцтво видається не пізніше 30 та не раніше 3 днів до виїзду.

Зібравши всі необхідні документи, поцікавтеся і вартістю послуг на перевезення тварин у транспорті. «Укрзалізниця», наприклад, вимагає від власників перевозити великих собак в окремому купе, оплачуючи його повну вартість. Дрібні тварини можуть подорожувати із господарями і сплачувати за проїзд, як за 20 кілограмів багажу.

Стрічка новин