Ялинки цього року доведеться купувати із сюрпризом – електронним чіпом

Принаймні, саме він буде гарантією того, що ви купили не самовільно зрубану зимову красуню. Про цьогорічне «чіпове» нововведення та ціновий діапазон на головну окрасу новорічних свят розповість Крістіна Криженко.

Перед тим, як потрапити до осель полтавців, новорічна красуня природньо має вирости. Лісники із досвіду говорять: 4-5 років буде досить. Для того, аби і людям приємно зробити, і про природу подбати, на обласному рівні навіть спеціальна програма по залісненню затверджена. Згідно з останньою, під новорічні красуні цьогоріч виділили близько 200 га.

/Олександр Кислий, начальник штабу цивільної оборони ДП «Полтавський лісгосп»

Нам виділяють неугіддя – там, де практично неможиво вести господарство під заліснення. Ось на таких площах, як ми знаходимось зараз, ми вирощуємо новорічних красунь із перспективою на те, аби потім тут був ліс. А це кисень, деревина, гриби/

Щороку, говорить Олександр Кислий, ялинок саджають у рази більше, ніж потім реалізують. Те, що не пішло на продаж, потім перетворюється на ліс. Цьогоріч на прихильників Нового Року із справжньою ялинкою очікує сюрприз. Окрім бажаного хвойного аромату та пишноти гілок на санкціонованих ялинках будуть і спеціальні мітки.

/Олександр Кислий, начальник штабу цивільної оборони ДП «Полтавський лісгосп»

В цьому році запроваджено встановлення на ялинках електронних чіпів. Електронний чіп - це пристрій, завдяки якому зчитується інформація про ялинку і який зняти практично неможливо. Це дало змогу попередити випадки викрадання ялинок/

Якщо у попередні роки, коли чіпів не було, за час заготівлі ялинок затримували до 50-ти чоловік, то у цьому році «адмінку» сплатили лише 11-ть порушників.

/Іван Дяченко, майстер лісової дільниці №5

Проводиться патрулювання, по 2 людини згідно із затвердженими у лісництві графіками. Востаннє зловили 2-х, які незаконно спиляли по 8 ялинок/

Лісники нагадують: штраф за спиляну ялинку складає 85 гривень + сума самих збитків. Загалом за несанкціоноване спилювання однієї новорічної красуні можна викласти від 189 гривень. Якщо ж брати у «Полтавському лісгоспі» ялинки офіційно, ціна – значно нижча. Ялинка до метра коштує 27 гривень, на шість гривень дорожча новорічна красуня висотою від метра до півтора, і від 1,5 до 2 – 54 гривні. Згідно з планом мають реалізувати 18 тисяч ялинок. Станом на сьогодні він вже виконаний на третину. Погода цьому сприяє, за словами лісників – на всі 100%. Крім того, що продають ялинки підприємцям і всім бажаючим, займаються іще і благодійною справою. Освітнім закладам – садочкам, школам, інтернатам – згідно з поданими заявками, ялинки презентують безкоштовно.

Стрічка новин