До перепису готуйсь!

Хоча і пройде це державне спостереження в наступному році, в управлінні статистики області нині проводять один із найважливіших підготовчих етапів. Більше про нього і сам Всеукраїнський перепис-2012 дізнавались наші журналісти.

Під переписом населення розуміють суцільне державне статистичне спостереження, яке необхідно проводити не рідше одного разу на 10 років.

/Сергій Артеменко, начальник відділу статистики населення ГУ статистики в Полтавській області

Суцільне, тому що під нього підпадають абсолютно всі мешканці держави. Мета перепису – це отримання достовірних, об'єктивних, цілісних даних щодо різноманітних характеристик населення як країни, так і адміністративно-територіальних одиниць: області, міста, села. Про статевий, віковий склад, освітній рівень, повноту сім'ї, джерела існування/

Нині, продовжує Сергій Артеменко, мають розпорядження Кабміну про Всеукраїнський перепис населення у 2012 році. Дата останнього іще не визначена, втім, фахівці називають орієнтовний старт у кінці наступного року. Нині ж триває найважливіший підготовчий етап, від якого буде залежати якість і повнота самого перепису.

/Сергій Артеменко, начальник відділу статистики населення ГУ статистики в Полтавській області

У даний час із залученням тимчасово працюючих – реєстраторів – проводиться складання квартальних списків житлових будинків та інших житлових приміщень у міських поселеннях: містах, селах і селищах, де населення складає більше 3 тисяч чоловік/

Розпочали цю роботу наприкінці листопада, планують завершити 30 грудня. Нині по області вже працює 320 реєстраторів, які мають відповідні посвідчення встановленого зразка. Інформацію отримують у ГЖЕДах, ОСББ, ЖБК і установах, що мають на своєму балансі житлові будинки. Інформація про приватний сектор буде збиратися від власне населення. Наразі будь-яка інша інформація (крім загальної кількості проживаючих у будинку) в населення органами держстатистики не збирається. Сам же перепис населення, говорять фахівці із досвіду, триватиме 10-14 днів. Час обробки отриманої інформації напряму залежатиме від техніки. Її закуплять централізовано у столиці і направлять по регіонах. Фінансуватиметься перепис населення-2012 виключно із державного бюджету.

Стрічка новин