За наші гроші – наше й задоволення

Орієнтовно на 50 тисяч гривень навітала полтавців у серпні міська влада з бігбордів та сіті-лайтів, розміщених на вулицях Полтави. Що таке соціальна реклама і наскільки вона важлива у нашому житті – далі у сюжеті наших кореспондентів.

На сайті міської ради з'явилася інформація про чергове засідання міськвиконкому. На 28 грудня, ближче до Нового року, виконком планує розглянути низку важливих для життєдіяльності міста питань. Не надто багато, наразі їх – до десятка у проекті. Серед них – і «Про розміщення соціальної реклами». Соціальна реклама, як визначено в українському законодавстві, – інформація будь-якого виду, розповсюджена в будь-якій формі, яка, зокрема, спрямована на досягнення суспільно-корисних цілей, популяризацію загальнолюдських цінностей. У положенні про порядок розміщення зовнішньої реклами та спеціальних конструкцій вказано і таке: (цитата) «Кількість рекламних щитів із соціальною та святковою рекламою повинна складати, при необхідності протягом місяця, до 10% від загальної кількості установок, які знаходяться у власності розповсюджувачів зовнішньої реклами» (кінець цитати).

Підкреслимо – при необхідності.

І повернемося до засідання міськвиконкому. Ніби звичайне, технічне питання виноситься на його розгляд – погодження розміщення соціальної реклами на бігбордах та сіті-лайтах міста у червні, липні та серпні. Все добре, якби не цифри. 50 тисяч гривень – за ці три місяці. А якщо придивитися уважно до додатку до рішення, то фактично всі ці гроші використані у серпні.

Яким чином відбувається фінансування. За коментарями ми звернулися до операторів зовнішньої реклами. Не на камеру, та все ж вони пояснили нам механізм. Орендна плата за одну установку рекламної конструкції складає в середньому 1150 гривень на місяць. Тобто, фірма-власник рекламної конструкції щомісяця перераховує до бюджету Полтави за одну конструкцію 1150 гривень. Якщо ж міська влада замовляє соціальну, або так звану святкову рекламу (останнє поняття не регламентується чинним законодавством), оператори не сплачують за надані площі орендної плати. Отже, за серпень до полтавської казни не надійшло 50 тисяч гривень – бо влада міста розміщала соціальну рекламу.

Розповіли рекламісти, і що це була за реклама. В основному вітання, вітання з Днем незалежності – на майже 50 тисяч гривень.

/Уривок з фільму «Иван Васильевич меняет профессию» «За чей счет этот банкет?»/

Але фактично банкет – за наш рахунок, за наші з вами кошти нас активно вітав зі святом керманич міста. А що думають самі полтавці про такі вітання.

/Бліци

- Думаю, можна було листівку просто відправити, а спрямувати гроші на інші цілі

- Прибирати треба більше, щоб чисто було, - на це треба гроші витрачати - воно, звісно, приємно привітання, але краще на це віддати гроші

- Доцільніше б було на дороги витратити ці кошти

- Адресну допомогу в 50 тисяч - це б було ефективніше

- А що звичайні люди можуть вирішити, хіба що по телебаченню передати міському голові привіт. Якщо він мене бачить - привіт йому/

Напевне, привіт міському голові передають і бюджетники, які впродовж року ходили у відпустки за власний рахунок, комунальники, яким затримують заробітні плати, та всі ті, хто щодня оббиває пороги чиновників: аби залатати дах, відремонтувати ліфт чи вирішити іншу нагальну проблему.

Стрічка новин