Полтавські школярі відзначили традиційне шведське свято – День Святої Люсії

Воно у скандинавських країнах святкується 13 грудня. Дізнатися більше про традиції цього дня та звичаї Швеції взагалі могли учні та вчителі шкіл міста у Полтавському художньому музеї (Галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка в рамках проекту «Наш дім – Європа». Швецію очима школярів побачили і наші кореспонденти.

У Полтаві розпочався новий міжнародний проект «Наш дім – Європа». Мета заходу – познайомити учнівську молодь нашого міста із сьогоденням та культурою країн Європи. Перша на черзі – Швеція. Про цю країну учні школи «Паросток» знають не тільки з підручників.

/Ігор Серажим, учень ПНВК «Паросток»

Одна моя подорож була по обміну – нам розказували про країну, про міста, про традиції. Шведські учні приїжджали до нас у Полтаву, жили у наших родинах. А друга подорож – це була просто екскурсія до країни, ми також дізналися про країну, про їхні звичаї, традиції/

Під час однієї з таких подорожей школярі стали свідками традиційного шведського свята – Дня Святої Люсії, який відзначається 13 грудня.

/Наталія Хижко, учениця ПНВК «Паросток»

Головна дійова особа свята – Люсія, вона свята і уособлює собою світло – це символ того, що серед такої похмурої зими потрібно людям дарувати світло в їхні душі/

Під час святкування у кожному шведському місті проходять святкові процесії, – продовжує учениця, – дівчата перевдягаються у білі сорочки, підперезані червоним паском, – вбрання, у якому традиційно зображують Святу Люсію.

Окрім святкової ходи, яку діти спробували відтворили у Полтаві, запрошені на свято учні та вчителі полтавських шкіл мали змогу дізнатися про інші цікаві традиції Швеції, з доповідей – про визначних особистостей цієї європейської країни, а з фотовиставки – про її найкрасивіші куточки. Найкмітливіші учні-члени «Європейських клубів» позмагалися у знанні країн Євросоюзу.

Стрічка новин