Якісні цукерки - річ недешева

До Нового року залишилося 20 днів. Коли атмосферу свята вже створюють прикрашені ялинки та вітрини магазинів, залишається подбати про подарунки та святкове меню. А яке ж свято без солодощів? Як створити новорічний настрій та не нашкодити здоров'ю, радить «Полтавастандартметрологія».

Новорічний стіл навіть дорослим важко уявити без солодощів. А коли мова йде про дітей – льодяники, карамель, шоколадні та вафельні цукерки – це чи не перші атрибути зимових свят. Та поки діти тішаться, батькам із новорічними солодкими подарунковими наборами слід бути обережними, попереджають у «Полтавастандартметрології».

/Надія Ремізова, начальник науково-дослідного випробувального центру харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія»

Подарунки не містять повної інформації для батьків, тобто, там буде термін придатності, склад, але не буде жодної інформації про вміст самих цукерок, з чого вони складаються і які інгрідієнти входять до складу цих цукерок/

Для того, щоб зробити повний аналіз цукерки і визначити її вміст, у лабораторії треба витратити близько 2-ох тисяч гривень, – продовжує експерт. Така сума для пересічного полтавця зависока, відтак, якість солодощів громадяни визначають переважно «на око».

/Бліци

– Візуально, сподобалося – взяв

– Зазвичай зовнішній вигляд та ціна – дешеве зазвичай не буває якісним

– Дивлюся на склад, вміст того, що додають у продукт/

Та навіть найобережніші, вивчивши обгортку вздовж і впоперек, повідомляють у випробувальному центрі «Полтавастандартметрології», не можуть бути до кінця впевнені у безпечності продукту. Наприклад, кількість шкідливих для здоров'я трансізомерів за нормативними документами в Україні визначають тільки у молочних продуктах, хоча вміст останніх, за незалежними дослідженнями «Держспоживстандарту», – актуальна проблема і для інших продуктів.

/Надія Ремізова, начальник науково-дослідного випробувального центру харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія»

Вміст в тих самих чіпсах, вафлях зашкалює за 30, 40 і 50%. Ну і порівняйте, якщо 2% – це норма для європейської співдружності, і наші неконтрольовані 50% трансізомерів. Звичайно, вони не можуть бути нешкідливими/

Серед інших підводних каменів – небезпечні для організму штучні цукрозамінники та інші харчові добавки. Тож будьте пильними, аби подарунки під ялинку не зіпсували вашій родині святкового настрою, – радять фахівці, а краще, замініть придбані солодощі на приготовані власноруч чи фрукти, підказують найбільш обережні полтавці.

/Бліц

– Цукерки – однозначно ні. Даю замінники, ну, тобто, курагу, ізюм, апельсини, банани/

Стрічка новин