Аграрії Полтавщини лідирують!

Вперше за всю історію нашого регіону і вперше у землеробстві України серед регіонів саме ми зібрали рекордну кількість врожаю – більше 5-ти млн тонн зерна. Про підсумки осінньо-польових робіт в області на прес-конференції розповів губернатор Олександр Удовіченко.

Нарешті, здолали! Станом на початок грудня поточного року аграрії Полтавщини по всіх категоріях господарств зібрали рекордний врожай.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської облдержадміністрації

Це результат такої плідної роблои, яка в один день не робиться щодо технології і використання сучасних методів і технологій у вирощуванні, перш за все, зернових. Станом на сьогодні аграрії Полтавщини зібрали 5 млн 29 тисяч тонн зерна при середній урожайності 51,9 ц з га. В т.ч.кукурудзи 3 млн. 434 тисячі тонн/

Це – перший рекорд не тільки нашої області, але і всієї історії землеробства держави серед регіонів. Все, переконаний губернатор, завдяки ефективному використанню матеріального ресурсу, який, за його словами, був вдвічі більший, ніж у минулі роки. Ріст становить 175%. Цифри говорять, що зросло і виробництво інших культур. Близько 2,7 млн тонн (тобто, +42% до минулого року) – цукрових буряків, соняшнику та сої – більше 560-ти і 320 тисяч тон відповідно. Крім того, область отримала і найбільший за всі роки валовий збір картоплі – 1 млн 272 тисячі тонн. На 400 млн гривень аграріями було закуплено понад тисячу одиниць сільськогосподарської техніки. Значно складніше із озимими культурами. Ситуацію із останніми очільник області називає просто катастрофічною.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської облдержадміністрації

Сьогодні ми думаємо про те, яким чином допомогти с/г товаровиробникам у матеріально-фінансовому сенсі щодо пересіву озимих культур/

Значною мірою через те, що наш регіон потрапив у найгіршу зону, на одному га втрачено понад 1,5 тисячі гривень. Вийти із ситуації не з такими великими втратами, певні фахівці, можна, замінивши озимі ярими культурами. Завдання на майбутнє, крім означеного проблемного питання, – займатися підготовкою насіння, заготівлею міндобрив і матеріально-технічними ресурсами.

Стрічка новин