Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю у Полтаві не обійшлося без неприємних моментів

Не всім запрошеним на концерт до Міського будинку культури вдалося легко і без перешкод потрапити до зали. Подробиці – далі у сюжеті.

3 грудня міська влада організувала концерт, присвячений Міжнародному дню інвалідів. Запрошеним на нього обіцяли концертну програму та подарунки.

/Світлана Порохня, заступник Полтавського міського голови з питань діяльності виконавчих органів

Сьогодні на свято ми розраховуємо десь на більш ніж на тисячу присутніх. Тобто, запрошень роздано приблизно тисячу. І кожен з них отримає подарунки/

Захід мав початися о 12 годині, проте, люди спізнювалися, тож і тримати їх організатори вирішили... на вулиці. Невдовзі біля входу утворився натовп бажаючих потрапити до Міського будинку культури. Люди вимагали пустити їх у приміщення, почалася штовханина.

Частина запрошень на концерт була розіслана по установах, де працюють інваліди, частину розповсюдили через громадські організації. Хто ж не міг отримати їх ні там, ні там, мали шанс взяти запрошення у касі театру. Їх люди отримували вже на вході, і цілком закономірно, що бажаючих подивитися концерт виявилося більше, ніж було у наявності квитків. Серед людей, які прийшли до Міського будинку культури, – інваліди війни і чимало людей похилого віку. Всім їм довелося тиснутися біля дверей у натовпі.

/Інвалід

Я інвалід, оце так пускали інвалідів. Увесь зал сидить з запрошеннями, а нас тримали у вестибюлі без цього... не пускали в зал, як інваліда... я ледве стою на ногах... куртку порвали, дивіться.../

До того ж, запрошення не мали номерів рядів та місць, через що виникали непорозуміння.

/– Ідіть на свої місця, будь-ласка

– У нас без номерів

– Піднімайтесь на свої місця/

Концертна програма із запізненням все ж розпочалася, але окремі люди все ще шукали вільні місця. Деяких глядачів довелося саджати на принесені стільці, оскільки на всіх місць у залі не вистачало.

Можливо, організаторам бракувало досвіду у проведенні подібних заходів для людей з інвалідністю. Втім, не виключено, що цей концерт стане першим і останнім гливким млинцем, бо ж попереду – низка новорічно-різдвяних концертів.

За матеріалами ІРТ

Стрічка новин