У лавах полтавських освітян назріває хвилювання

Вчителі не хочуть змінювати фінансові установи, в яких наразі обслуговуються. Хто і чому змушує освітян відмовитися від послуг одного банку на користь іншого та які незручності тягне за собою така перспектива, дізнавалася Альона В'язнікова.

На електронну пошту нашого каналу прийшов анонімний лист, і хоча звернення без підпису ми зазвичай не розглядаємо, але це повідомлення не змогли обійти увагою. З проханням допомогти звернулися обурені вчителі міста, цитуємо: «Звертаюся до Вашого каналу від свого імені та імені моїх колег – вчителів однієї з полтавських шкіл. Справа в тому, що без нашої згоди усіх учителів хочуть перевести в інший банк для отримання зарплатні. Зараз весь колектив нашої школи користується послугами Приватбанку, який усіх повністю влаштовує. Перехід у інший банк спричинить незручності, бо хоча б тих самих банкоматів Приватбанку по місту вдосталь, на відміну від інших. Таке рішення ніхто не пояснює і інтереси самих вчителів не враховує. Свої прізвища та ім'я ми з об'єктивних причин назвати не можемо, але дуже сподіваємося на Вашу допомогу у вирішенні нашої проблеми.» (кінець цитати)

Подібні звернення вже публікувалися у полтавських ЗМІ. З об’єктивних причин, чому люди не говорять про свою проблему вголос і не хочуть називати власних імен, – елементарний страх втратити роботу. Під вигаданими ж нікнеймами примусовий перехід на інші банки жваво коментують: на сайті електронного видання «Новини Полтавщини» найпопулярніші причини, з яких люди не хочуть змінювати банк, – недовіра до інших фінансових установ та невелика кількість банкоматів. Остання причина цілком виправдана: за даними веб-сайтів банків України, у Полтаві всього 308 банкоматів, 30 відсотків з них належать банку, який обслуговує майже половину бюджетників нашого міста. Стосовно банку, у який хочуть перевести освітян, – з етичних міркувань ми наразі не будемо називати його, але відомо, що мережа його банкоматів по Полтаві складається лише з 7 штук.

Щоб розібратися у ситуації, чим обумовлена необхідність переходу освітян на обслуговування до інших банків, наші журналісти звернулися до управління освіти Полтавського міськвиконкому. В.о. начальника управління Наталія Дорохова розповіла, що не лише вчителів, а й працівників всіх бюджетних організацій переводять на обслуговування до інших банків, а за детальнішою інформацією запропонувала звернутися до бюджетно-фінансового управління. Начальник управління Тетяна Чумак у телефонній розмові пояснила нашим кореспондентам, що силувати вчителів до переходу на обслуговування до іншого банку ніхто не буде. Зараз, за її словами, вчителів, лікарів та інших бюджетників майже порівну обслуговують 2 великі банки, які свого часу зробили державним установам вигідні комерційні пропозиції. Тепер свою пропозицію, за аналітичними даними бюджетно-фінансового управління, на ще вигідніших умовах пропонує третій банк. Комерційну пропозицію банк надає конкретній юридичній особі, вчителі та школа такими особами не вважаються, юридична особа, яка їх представляє, – районний відділ освіти. Саме там у процесі вивчення та обговорення комерційної пропозиції виноситься спільне рішення – приймати пропозицію банку, чи ні. Та навіть якщо рішення ухвалене на користь банку, кожен окремий вчитель має право відмовитися від його послуг і обслуговуватися там, де йому зручніше, тоді єдина проблема – це технічні незручності для бухгалтерії.

Звернулися наші журналісти і до приймальні міського голови, та там нам повідомили, що Олександр Мамай наразі у відпустці, тому питання стосовно переходу полтавських бюджетників на обслуговування до інших банків ми поставимо йому на найближчій прес-конференції.

Стрічка новин