Назвати ковбасу «Докторською» не так просто

Яка різниця між товарами, виготовленими за держстандартом, ГОСТом та технічними умовами, яка інформація обов'язкова на етикетці та чому традиційні назви продуктів, як-то ковбаса «Московська» чи «Докторська» недоступні для деяких виробників. Ця та інша інформація, корисна для пересічних споживачів, – у наступному сюжеті.

«Поінформаний – значить озброєний» – вважають фахівці Держспоживстрандарту України, і нагадують: уважно читайте написи на упаковці. Окрім звичних позначок ГОСТ (міждержавний стандарт, який діє у країнах СНД) та ДСТУ (державний стандарт України), часто можна побачити абревіатуру ТУ, тобто, технічні умови виробника. Більшість громадян намагаються уникати продуктів із такою позначкою, вважаючи їх неякісними, – говорить начальник відділу стандартизації та наукової інформації державного підприємства «Полтавастандартметрологія» Світлана Майман, – та побоювання споживачів стосовно Технічних умов виробника абсолютно безпідставні, – наголошує жінка. ТУ розробляються самим виробником, якщо, наприклад, на певний його вид продукції взагалі не існує стандартів.

/Світлана Майман, начальник відділу стандартизації та наукової інформації ДП «Полтавастандартметрологія»

Вони узгоджуються з Міністерством охорони, що стосується безпеки і реєструються в установленому порядку в державних установах Держспоживстандарту, тобто, технічні умови – легальний нормативний документ/

Інша справа, – продовжує пані Світлана, – що існуюють певні традиційні рецептури, до яких українські споживачі звикли десятиліттями. Розробляти нові технічні умови, а відтак – змінювати звичний смак, наприклад, Докторської чи Московської ковбаси – заборонено.

/Світлана Майман, начальник відділу стандартизації та наукової інформації ДП «Полтавастандартметрологія»

Є традиційні назви певних продуктів, які внесені до Дежстандарту, тобто, оці варіації певних словосполучень не повинні бути, наприклад, Московська нова, чи ще якась/

З 25 листопада набирає чинності Технічний регламент щодо маркування харчової продукції: текст на етикетці повинен бути читабельним, повним і доступним для розуміння.

Стрічка новин