Сьогодні світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насилля по відношенню до жінок

До терміну «насилля» відносять не тільки фізичну складову, але й фінансову та моральну. Яка ситуація у нашій області з насиллям і яким чином боряться із порушниками – знають наші журналісти.

Жінки-активістки всього світу, починаючи із 1981 року, 25 листопада відзначають як день проти насилля. У 1999 році Генасамблея ООН цю дату проголосила Міжнародним днем за ліквідацію насилля по відношенню до жінок. Історичною передумовою означеної дати стала подія, що відбулася в 1961 році у Домініканській республіці. Тоді за наказом диктатоора Рафаеля Трухільо були жорстоко вбиті три сестри Мірабал, політичні активістки. Нині є і певний символ проти всіх форм насилля над жінками, збереження материнства – біла стрічка. У нашій області, говорять правоохоронці, без особливих символів і визначних дат із чоловіками, які піднімають руку на жінку, перш за все проводять профілактичну роботу.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області

Кількість таких порушень у нашій області, згідно з складеними протоколами, складає 3,5 тисячі. Це цифра хоч і велика для нашої області, однак, у порівнянні із попередніми роками йде тенденція до зниження/

Якщо говорити у розрізі гендеру, то із загальної кількості у 3,5 тисячі лише 300 звернень – вчинення насильства проти чоловіків, решта – страждають саме жінки. Серед основних причин насильства, продовжує Юрій Сулаєв, – оковита. Зайві кілька грамів, і на тілі у жінки – синці.

Втім, наголошують правоохоронці, виключно фізичною складовою термін «насилля» не обмежується.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області

Насильство не обмежується тільки фізичним, тобто, побиттям. Також сюди ми включаємо фінансове – коли людину обмежують у задоволенні її потреб. Також сексуальне, моральне, коли пригнічується людина/

Якщо говорити про покарання, то згідно з адмінкодексом, на порушника очікують громадські роботи терміном до 1 місяця, адмінарешт до 5-ти діб чи штраф. Саме через останній, певен Юрій Сулаєв, жінки не звертаються із заявами до міліції. Бюджет у родини – спільний, тож фактично за порушення проти неї сплачує сама жінка. Втім, зазначає речник обласної міліції, ці моменти у суді обов'язково враховуються, тож якщо у родині наявні факти насилля, радить жінкам не замовчувати цей факт, адже нанесення ушкоджень середнього ступеню тяжкості і тяжких тілесних відносять вже до розряду кримінального, а не адміністративного кодексу, а там вже зовсім інше покарання.

Стрічка новин