Рівно місяць в Україні офіційно триває опалювальний сезон

Однак наразі в усіх регіонах не обходиться без проблем. Саме тому Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк провів регіональну селекторну нараду, аби уникнути серйозних проблем в цьому питанні надалі.

Розпочав селекторну нараду Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк з наболілих проблем у державі. Не дивлячись на те, що опалювальний сезон триває місяць, проблеми зі 100%-вим забезпеченням теплом все-одно існують.

/Анатолій Близнюк, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

У нас було більше 500-та відключень, з них більше половини відключення по газу, або по електриці, або з надзвичайних ситуацій, як у Харкові, Червонограді/

Наразі ж, уточнює Міністр, ситуацію намагаються тримати на контролі, але для цього потрібна злагоджена і чітка дія керівництва на місцях. Серед іншого відзначив Анатолій Близнюк і небезпечну популярність індивідуального опалення для громадян, адже далеко не завжди вживаються необхідні засоби безпеки.

/Анатолій Близнюк, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Система вентиляції не пристосована для цього, і що ми маємо: з початку опалювального сезону ми маємо 22 нещасні випадки, пов'язані з використанням газу населенням. В тому числі постраждало 40 людей, з них 16 смертей/

Натомість, підтримує міністр індивідуальне опалення у кожному окремому будинку. Торкнулися і теми заборгованості за газопостачання. Так, наприклад, у Харкові ситуація з цього приводу критична і є загроза відключення тепла постачальниками. На Полтавщині ситуація під контролем обласної влади, говорить заступник губернатора Віктор Животенко.

/Віктор Животенко, заст. голови Полтавської ОДА

В Харкові погрожували відключити газ при розрахунках 34%, тому, враховуючи наші розрахунки, я вимагаю, щоб була адекватна позиція в наших теплопостачальних організацій/

Крім того, наголосив Віктор Животенко, необхідно налагодити та підтримувати співпрацю між усіми ланцюжками управління, які стосуються опалення, аби критичних ситуацій на Полтавщині не виникало.

Стрічка новин