У митників – кардинальні зміни

3-го листопада депутати Верховної Ради ухвалили зміни до Митного кодексу країни. Більше про нововведення у роботі митних органів і спрощення для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності розповіло керівництво Полтавської митниці на прес-конференції.

3 листопада поточного року Верховна Рада ухвалила відповідні законодавчі зміни, які фактично призвели до існування нового Митного кодексу. Нововведення, пояснюють фахівці, спрямовані на приведення означеного кодексу у відповідність до профільних конвенцій.

/Геннадій Романенко, начальник Полтавської митниці

Ми, звичайно, покладаємо великі надії на цей компромісний документ, який дозволить врегулювати багато нагальних питань, тих, які виникали після прийняття тоді нового Митного кодексу у 2002 році/

Новий Митний кодекс узагальнив положення, які раніше містилися в різних законах і підзаконних актах. Він дозволяє використовувати електронне декларування, яке, нагадаємо, вже почали впроваджувати в Полтавській митниці. Скористатися ним можуть всі бажаючі підприємці.

/Геннадій Романенко, начальник Полтавської митниці

Одна платіжка, один документ потрібен для митного оформлення, і все. Всі інші документи зберігаються у декларанта/

Значно жорсткішими стали і часові обмеження. Проведення митних процедур має бути реалізованим упродовж 4-х робочих годин проти попереднього терміну в одну добу. Інше нововведення має породити конкуренцією між регіональними митницями України, оскільки відтепер кодекс дозволяє підприємцям самостійно обирати митницю, в якій вони декларуватимуть товари. Введено і нове поняття «компроміс у митній справі» – це встановлення випадків, коли при виявленні порушення митних правил товари можуть бути пропущені через митний кордон України до завершення розгляду справи про це порушення. Крім того, скорочено перелік видів порушень митних правил із 27-ми до 18-ти та переглянуто стягнення, які застосовуються за їх вчинення. Також декриміналізовано товарну контрабанду, тобто, її переведено із розряду кримінальних до адміністративних правопорушень. Серед «грошових» плюсів для громадян, у міжнародних поштових та експрес відділеннях можна перевозити до 300 Євро заміть 200, а без сплати будь-яких податків перевезти до тисячі євро та ваги 50 кг у ручній поклажі (раніше ця сума обмежувалась 200-ми євро). І не 20 як раніше, а 10% ввізного мита + 20% ПДВ доведеться сплатити, перевозячи суму від тисячі до 10-ти тисяч євро.

Єдине, чого нині чекають митники і полтавські зокрема – підписання відповідних законодавчих змін Президентом.

Стрічка новин