Ріст захворюваності є, втім, до епідемії далеко

Це про ситуацію з грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями. Про особливості цьогорічного сезону, прогноз на 1-шу хвилю і поради медиків – у сюжеті Крістіни Криженко.

Медики нині – напоготові зустрічати грип. Бити на сполох доки зарано, втім, тут на 100% діє приказка: володієш інформацією – володієш світом.

/Марія Катеринчук, завідуюча епідеміологічним відділенням міської СЕС

На сьогоднішній день ситуація є контрольованою і ми не знаходимось в епідемії. Показники хоча і зросли, вони нижче контрольних порогових. Що стосується частки дітей у загальній картині захворюваності, то вона є низькою – 16,2%/

Для Полтави, продовжує Марія Катеринчук, характерна епідемія наприкінці лютого – на початку березня, яка триває впродовж 6-8 тижнів. Втім, складна ситуація попередніх років внесла свої корективи у загальну картину. Тож саме час, певні фахівці, подбати про профілактику.

/Марія Катеринчук, завідуюча епідеміологічним відділенням міської СЕС

На сьогоднішній момент одна із найдієвіших – вакцинопрофілактика. Оскільки охопити щепленнями все населення неможливо, то у нас є групи ризику, яких необхідно щепити перш за все, аби вони не отримали від хвороби ускладнень/

До соціальних груп ризику відносять медиків і освітян, а ще всіх тих, чия діяльність відноситься до обслуговуючої сфери. До ризику за станом здоров'я, перш за все, відносять дітей, особливо тих, хто має хронічні захворювання. Якщо ж люди обирають неспецифічні методи (тобто, ті ж пігулки і сиропи), або народну медицину, мають зважати на існуючі протипоказання. Крім того, фахівці наголошуть і на економічних збитках. Наприклад, лікування звичайного, неускладненого грипу вдома обійдеться у суму 400 гривень, якщо ж говорити про стаціонар, то сума коливатиметься в діапазоні 600-800 гривень. Із ускладненнями – обрахунок піде в тисячі. Завдання для вчителів нині – слідкувати за температурним режимом у класах і провітрювати останні.

Крістіни Криженко

Стрічка новин