В першу неділю листопада в Україні відзначають День працівника соціальної сфери

Цього дня вітають всіх людей, які своєю роботою забезпечують права громадян на соціальний захист. Урочистості з приводу свята відбулися вже сьогодні. На них побувала і наша знімальна група.

День соціального працівника в Україні відзначається з 1999 року. В цей день своє свято відмічають всі ті, хто забезпечує державну політику соціального захисту населення. Сфера діяльності цих працівників поширюється на малозабезпечені сім'ї, дітей-сиріт, дітей-інвалідів та всіх, хто отримує підтримку у вигляді соціальних виплат та психофізіологічної реабілітації. Але працювати у соціальній сфері, зізнаються представники цієї професії, дуже важко.

/Юлія Івакіна, директор міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м.Кременчук

Люди просто так не приходять до нашого центру. Людина повинна хворіти цією роботою. Робота з дітьми не проста і потребує дуже серйозної підготовки/

Та й досвіду в України з надання послуг соціального спрямування зовсім мало. Віталій Махтєєв пам'ятає, як починалось формування сфери пенсійного забезпечення в незалежній Полтавщині.

/Віталій Махтєєв, перший засновник обласного управління Пенсійного фонду

Головні з проблем, які тоді були, – це проблема акумулювати кошти на виплату пенсій. Труднощі були великі. Ми тільки вчилися ходити/

За роки незалежності ми вже маємо власні напрацювання у цій сфері. В області функціонує більше 50 територіальних центрів та ще більше відділень, спрямованих на надання соціальних послуг різним верствам населення. Та проблем, як і 20 років тому, зізнаються працівники соціальної сфери, вистачає. І головна – це фінансування.

/Олександр Коваль, заступник голови Полтавської ОДА

Ми знаємо, яка складна ситуація з фінансуванням багатьох програм. Але в той же час система соціального захисту успішно працює/

Саме успішних працівників цієї галузі відзначали грамотами та вітали квітами. Слова ж подяки вони на роботі чують щодня, але сьогодні, зізнаються, вони трішки приємніші.

Стрічка новин