Митники – про свої законодавчі зміни

Доки новий Митний Кодекс тільки розглядають, попередній документальний контроль в пунктах пропуску через державний кордон України вже впровадили. Про основні зміни розповіли журналістам на брифінгу.

Народні депутати внесли зміни до Закону України про здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон. Нововведення покликане до мінімуму скоротити кількість інстанцій проходження попередньої документальної перевірки безпосередньо в пунктах пропуску. На його виконання є і відповідні постанови Кабміну, датовані 5 жовтня поточного року.

/Геннадій Романенко, начальник Полтавської митниці

Установлює перелік товарів, які підпадають під попередній документальний контроль в пунктах пропуску, а також цією ж постановою скасовано цілий ряд товарів, які взагалі не будуть підпадати під такий контроль/

Іншою постановою Кабміну, зазначають митники, визначений порядок здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску.

/Василь Воронько, начальник відділу організації митного контролю та роботи митних посередників Полтавської митниці

Дія цього порядку не поширюється на ті товари, безпосереднє митне оформлення яких завершено в пунктах пропуску через митний кордон України, а також товарів, які ввозились на митну територію України в якості гуманітарної допомоги/

Законодавчо також прописаний і перелік документів, які необхідно буде подавати для здійснення відповідної перевірки. Повний контроль буде одноразовий і здійснюватиметься на внутрішній митниці, а не на кордоні. Державні види контролю в повному обсязі будуть реалізовуватися в митницях на місцях, а у самих пунктах пропуску один митник буде перевіряти лише «паперову» документацію для всіх інстанцій. Таким чином, переконують митники, і надмірна кількість контролюючих органів буде усунута, і час проведення необхідних процедур зменшиться, і черги транспортних засобів скоротяться.

Стрічка новин