Разом з похолоданням до України повертаються застуда та грип

Окрім незручностей, які зазвичай несе з собою хвороба, це – ще й окрема стаття витрат для гаманця: як на профілактику, так і на лікування. Яких цін очікувати цього року на прилавках аптек, дізнавався Руслан Гунько.

Підвищена температура, нежить, кашель – усі ці симптоми знайомі будь-кому не з чуток. Хворіють усі, навіть той, хто має міцний імунітет. Особливим випробуванням для людей стає осінь, яка зазвичай приносить не тільки похолодання та дощі, але й різноманітні вірусні та простудні захворювання. Подолати перші симптоми хвороби люди зазвичай намагаються власними силами.

/Бліци

– Нежить, кашель, і починаємо засобами звичанйими: каплі у ніс

– Я взагалі не хворію

– Ми нічим не лікуємося – немає грошей в пенсіонерів. Так, чай п'ємо – більше нічого

– Та ви знаєте, нічим. Так собі похожу дня три, то й пройде

– Ооо, як-то усі старенькі – завжди 100 грамів з перчиком, і все в порядку

– Чаями, часником та цибулею/

Звертаються ж до лікаря, кажуть люди, лише тоді, коли хвороба вперто не відступає. Лікар-терапевт п'ятої Полтавської міської клінічної лікарні Андрій Дзюба застерігає: самолікування може бути небезпечним, а тому краще одразу звернутися до лікаря. Що ж до кількості хворих, то тут фахівець запевняє: наразі ситуація не критична.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт Полтавської 5-ї МКЛ

На даний момент такого погіршення ситуації по захворюванням грипоподібними хворобами немає, як ми бачимо зі статистики, але вцілому ситуація заслуговує уваги в плані профілактичних дій/

Не критична наразі ситуація і на станції швидкої допомоги. Головний лікар останньої Олександр Лавренко запевняє: тенденції то збільшення звернень нині не реєструють.

/Олександр Лавренко, головний лікар Полтавської міської станції швидкої допомоги

За статистиеою звернень на швидку медичну допомогу ми на сьогодні не бачимо збільшення кількості викликів в зв'язку зі зміною температурного режиму/

Однак лікарі все-одно наголошують: розслаблятися не слід, адже велику увагу потрібно приділяти профілактиці. Для цього, відзначають вони, слід не нехтувати і народними, і лікарськими засобами. Серед останніх – і вакцинування.

/Юрій Ульшин, перший заступник голови правління Полтавської обласної ГО «Асоціація працівників фармацевтичної галузі»

Дуже ефективним засобом є вакцинація. Такі види: інфлувак і ваксигрип – вони дають можливість майже на 99,9% запобігти захворюванню на грип/

Серед інших лікарських засобів, говорять аптекарі, лідерами продажей залишаються вже традиційні препарати, на які попит за останні два-три дні значно підвищився. Що ж до цін, то тут завідуюча однієї з аптек міста Лариса Собакар говорить: вони останні два роки тримаються на сталому рівні.

/Лариса Собакар, завідуюча однієї з аптек м.Полтава

Ціни дуже різні. Найпопулярніші ліки, які йдуть і для профілактики, і для лікування, – той же Амізон, той же Амексин, той же Арбідол, Імустат. Ціни, як були і в минулому році на цю групу препаратів. Мені здається, і в позаминулому ненабагато змінилися – на копійки/

Значного підвищення цін на лікарські засоби, відзначають фармацевти, не очікується. Крім того, фармацевти Полтавської області продовжили спільний з обласною державною адміністрацією договір, підписаний ще в минулому році. Документ передбачає лояльну цінову політику для населення впродовж всього року, незалежно від тенденцій до захворюваності.

Стрічка новин