У Полтаві без тепла лишається понад 40 будинків

Вже декілька днів як в Полтаві розпочався опалювальний сезон, а майже двадцять будинків у місті, тепло яким постачає обласне виробниче об'єднання «Полтаватеплоенерго», залишаються без цього блага цивілізації. І це при тому, що, за інформацією підприємства, усі котельні працюють на повну потужність. Коли ж теплопостачанням будуть забезпечені усі полтавці, з'ясовувала наша знімальна група.

Опалювальний сезон у Полтаві розпочався з 13-го жовтня, на два дні раніше терміну, який передбачений законом, говорять у виробничому обласному об'єднанні «Полтаватеплоенерго». Разом з ним запрацювала і реконструйована котельня в районі зупинки Фурманова. На її реконструкцію витратили близько півтора мільйона гривень, говорить заступник директора «Полтаватеплоенерго» Олег Баюн.

/Олег Баюн, заст. генерального директора виробничого обласного об'єднання «Полтаватеплоенерго»

Ми кожного року декілька котелень в місті реконструюємо: міняємо застаріле обладнання. В частині цієї котельні стояли вже не те що застарілі, а дуже застарілі котли, і ми їх замінили на сучасні імпортні/

Тепер ця котельня, додає Олег Баюн, повністю автоматизована і не потребує нагляду операторів, а тому, пояснює чоловік, виключено людський фактор – автоматика сама регулює кількість газу, яка необхідна для обігріву будинків. Не обійшлося цього року під час початку опалювального сезону і без аварій, розповідає заступник начальника першого теплового району Микола Жигілій.

/Микола Жигілій, заст. начальника першого теплового району

Почали працювати, як завжди. Звичайно, є прориви на магістралях, на внутрішньобудинкових магістралях, дуже багато/

Однак наразі, говорять в «Полтаватеплоенерго», усі пориви підприємством усунуті. Та, не дивлячись на це, в місті є будинки, які досі чекають на опалення.

/Олег Баюн, заст. генерального директора виробничого обласного об'єднання «Полтаватеплоенерго»

На сьогодні одинадцять будинків ще не включені, які відносяться до міських ЖЕДів, вісім будинків відомчих через роботи у внутрішньобудинкових системах/

Один з таких будинків – по вулиці Зигіна, 42. Його мешканці говорять: з початку опалювального сезону тепло у квартирах було максимум годин шість, потім зникло.

/Надія Кришталь, мешканка будинку по вул.Зигіна, 42

Ми сидимо без тепла з 13-го по 18-е, практично вже 6-ий день. Ну, шість годин вони потопили 13-го числа, і сидимо у холоді весь будинок - не одна квартира, а весь будинок/

В «Полтаватеплоенерго» пояснюють: порив виявили лише о 14.30 у вівторок, наразі місце аварії локалізовано. В підприємстві обіцяють: роботи будуть вести до тих пір, поки теплопостачання не відновлять повністю.

Є проблеми з теплопостачанням і в будинку по вулиці Фрунзе, 106. Тут аварія не на мережі теплотраси, а на внутрішньобудинковій мережі. В ЖЕО №4 обіцяють: ремонтні роботи на завершальному етапі і тепло буде в квартирах будинку вже до кінця дня.

Руслан Гунько

P.S. А як повідомили нам у прес-службі міської ради, станом на ранок вівторка, 18 жовтня, без тепла у Полтаві лишається два відсотка комунальних будинків, це близько 38 споруд. Причина, через яку в них не може початися опалювальний сезон, – пориви внутрішньобудинкових мереж. Як запевнили нас у прес-службі, у місті вживають всіх заходів, аби такі несправності усунути.

Стрічка новин