Широкий вибір спеціальностей та малий вибір вакансій для працевлаштування

Полтавська область має потужну систему вищої освіти і щороку виші регіону випускають майже 10 тисяч спеціалістів. Щоправда, роботу за спеціальністю знаходять далеко не всі. Про причини такого явища дізнавався Віталій Артамонов.

У Полтавській області нараховується 6 державних вищих навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації, серед яких – 4 університети та 2 академії. Також маємо в активі 5 приватних вишів, 3 філії університетів з інших міст та 26 навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації, які щороку випускають тисячі випускників.

/Володимир Онищенко, голова Ради ректорів ВНЗ Полтавської області III-IV рівнів акредитації

Загальний ліцензований напрям підготовки фахівців у вишах 3-4 рівня акредитації за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» навчається 7,5 тисяч осіб, а за спеціальністю «спеціаліст» і «магістр» – разом понад 8 тисяч осіб/

Освітня галузь Полтавської області надає можливість студентам отримувати знання з 90 спеціальностей. Наразі в області навчається близько 45 тисяч осіб. Залишається питання: які з-поміж 90 спеціальностей найбільш затребувані. Голова Ради ректорів Полтавської області Володимир Онищенко говорить: останніми роками все більше абітурієнтів виявляють бажання навчатись технічним та економічним спеціальностям, орієнтуючись саме на потреби ринку праці. Таких студентів в області – близько 40%.

/Володимир Онищенко, голова Ради ректорів ВНЗ Полтавської області III-IV рівнів акредитації

На сьогоднішній день більшість затребуваних на ринку праці спеціальності інженерно-технічного спрямування, які обирають для себе студенти/

Підтверджують слова Володимира Онищенка й в міському центрі зайнятості. Там говорять: робітничо-інженерні спеціальності – найбільш вакантно-спроможні.

/Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості

Ринок праці орієнтований на робітників, на робітничі професії. На сьогоднішній день так само потребують працівників наші великі підприємства: Автоагрегатний завод, Машинобудівний Завод, Турбомехнічний завод/

Студентство ж говорить: спеціальність, яку ти обираєш, на потребах ринку праці не відбивається. Якщо ти спеціаліст і гарний фахівець у своїй справі, роботу обов'язково знайдеш.

/Бліци

- Якщо старатися, якщо розуміти. Багато є заводів

- Роботу... В принципі робота є, але для спеціалістів. Тобто, для знавців дійсно своєї справи. Якщо ти знаєш, то ти знайдеш собі роботу

- Знайти одразу роботу дуже складно. Дуже великий конкурс/

Слова студентів підтверджує статистика. За її даними, в Україні та країнах СНГ після закінчення вишу лише трохи більше 40% випускників працює за спеціальністю, інші ж мають диплом тільки на підтвердження вищої освіти, і практично в своїй роботі здобуті знання не застосовують.

Стрічка новин