За останні десятиліття у всьому світі збільшився середній вік вступу у шлюб

Так середньостатистичні європейські наречені до офіційного оформлення стосунків нерідко святкують 30-річчя. Україна – не вийняток. Яка ж ситуація з цього приводу склалася у Полтаві, дивіться у наступному сюжеті.

Прийнято вважати, що білий колір весільної сукні символізує невинність, чистоту та цнотливість. Але останнім часом цей колір вбрання нареченої лишається хіба що даниною традиції, особливо, зважаючи на те, що середній вік дівчат, які вперше вступають у шлюб, упевнено крокує до 30 років.

Згідно з даними статистики, опублікованими Європейською економічною комісією ООН, молоді люди в Європі все пізніше одружуються. Пов'язувати своє життя узами Гіменея у 30 років вже норма для більшості країн Євросоюзу. В останні десятиліття середній вік вступаючих у перший законний шлюб неухильно зростає і в Україні. Однак, порівняно з Європою, громадяни нашої країни беруть на себе шлюбні зобов'язання трохи раніше: середній вік чоловіків, які одружуються вперше, становить 26-27 років, жінок – 24.

Не обминула статистика і Полтаву, – підтвердили нам в одному з районних РАЦСів Полтави.

/Олена Чаленко, начальник Київського відділу РАЦС м. Полтава

Виходячи з даних Київського району, можливо, дещо шлюбний вік збільшився: для жінок це десь 25-26 років, для чоловіків - близько 30. Раніше були пари значно молодші/

Не поспішають одружуватися молоді полтавці з вагомих причин, кажуть: хочуть бути впевнені у своєму майбутньому.

/Бліци

- Ну, я думаю, десь після 20-ти років - якщо для жінок, а для чоловіків і пізніше. До цього віку жінка вже повинна себе якось реалізувати, ну, а чоловіки мабуть трошки пізніше стають соціально зрілими

- Років 25. Закінчити навчання, влаштуватися на роботу, а вже потім

- Я також

- Треба вивчитися, знайти житло і продумати свій подальший шлях. Десь у 30 років, біля 30/

Та довго із узаконенням шлюбу тягнути не слід, якщо, звичайно, не хочете побити вже існуючі рекорди. Найстарішою нареченою вважається 102-річна Мінні Манро, яка вийшла заміж за 83-річного Дадлі Рейда 31 травня 1991 в Поінт-Клер, штат Новий Південний Уельс, Австралія. А найстарішим із зареєстрованих наречених є Гаррі Стівенс: 3 грудня 1984 у віці 103 років він одружився з 84-річною Телме Лукас у будинку пристарілих «Каравілла», штат Вісконсін, США.

Стрічка новин