Святкувати завжди легше, аніж потім боротися з наслідками народних гулянь

Традиційно після свята деякі несвідомі полтавці залишають за собою купу непотребу. Ще торік його починали прибирати затемно, цього ж року Полтава зустріла ранок в смітнику. Побачила наслідки свята і наша знімальна група.

Лише окинувши оком Парк відпочинку «Перемога» та околишні території зранку після святкування Дня міста, і не повіриш, що ще вчора тут було прибрано. То тут, то там – купи сміття, пляшок та розбитого скла. Перехожі від такого зовсім немиловидно краєвиду – не у захваті. Кажуть: образливо за рідне місто, яке за один вечір перетворили на величезний смітник. Крім того, додають вони, прибирають його дуже мляво.

/Бліци

- Враження, якщо чесно, дуже негативні. Наче і європейська країна, але якось не підросли ми ще до Європи. Мені не те, що особисто неприємно, - мені за Полтаву образливо

- От я з гори тут підіймався, з Левади, то постійно сміття. Навіть не тільки після свят - після суботи, неділі. Справа у тому, що потім не прибирають навіть

- Дуже прикро, що ми так любимо власне місто

- Все брудно, парк повністю в папірцях, пляшках. Це взагалі дуже неприємно/

Неприємо, додають люди, і те, що прибирати розпочали лише тоді, коли на вулицях стало людно. Та й, як поділилися з нами люди, які прибирали місто, двірників катастрофічно не вистачає, тому працюють, в основному, ті, хто виконує громадські роботи. Натомість, біля одного з навчальних закладів прибирали з самого ранку. Ганна Прядко працює двірником учбового закладу вже чотири роки. Жінка говорить: після свят на роботу виходить з самого рання, аби територія біля її установи радувала око полтавців.

/Ганна Прядко, працює двірником

Після кожного свята неможливо: стільки бруду, стільки усього сміття. Пляшки побиті, просто сміття/

Цього року, продовжує жінка, сміття, як завжди, багато, адже на свята полтавці неначе забувають про повагу до рідного міста. Забувають, здається, про це і його керівники, говорять перехожі, адже зранку після святкування у районі ще вчорашнього дійства лише територія біля навчального закладу виділяється чистотою, немов оаза у пустелі.

Стрічка новин