Свій півстолітній ювілей цими днями відзначає оптичний диск

Всім відомий носій інформації, який став справжнім проривом в інформаційній сфері, був винайдений у 1961 році, але популярності набув лише в середині 90-х. Більше про цей незамінний помічник зберігання інформації знають наші журналісти.

Винайдений у 1961 році оптичний диск став справжнім проривом у сфері зберігання цифрової інформації. Працює він за принципом простої грампластинки. Тільки замість голки – лазер, а замість вінілу – спеціальна поверхня диску.

/Ігор, старший лаборант кафедри фізики

Під дією лазера деякі ділянки диску темніють, а деякі залишаються світлими. І таким чином ті ділянки, які темні, інтерпретуються, як логічна одиниця, або 0, а ті, які світлі, – навпаки, і таким чином записується інформація/

В оптичних дисків є декілька поколінь. Перше покоління – це компакт диски, друге – всім нам відомі СД та ДВД диски, і третє покоління – найновіших дисків типу Блю-рей, на які можна записати до 100 гігабайтів інформації.

/Ігор, старший лаборант кафедри фізики

Зараз – це найновіший спосіб розповсюдження відеоінформації, оскільки він не великий. Нові диски мають захисне покриття, яке дозволяє його навіть шкрябати викруткою, після чого він залишиться в працездатному стані/

Стандартні ж ДВД та СД диски, продовжує Ігор, все менше користуються популярністю. Їхнє місце почали займати флеш-носії. Полтавці також говорять: дисками користуються здебільшого для відеоінформації або для здачі документації в електронному варіанті. А деякі взагалі виключили їх зі свого обігу.

/Бліци

- Інтернет і вінчестер, а флешка, то таке, для маленької інформації

- Диски і флешки. Диски – для запису мультиків, а флешки, якщо треба кудись їхати

- Для запису різної інформації: музики, фільмів, документів по університету

- Частіше користуюсь інтеренетом, а взагалі я вважаю, що флешка більш практична, адже диски через рік-два відійдуть на другий план і їх більше не буде/

Спеціалісти не такі категоричні, говорять: популярність на диски дійсно невпинно падає, але повністю з ринків і з обігу вони навряд чи зникнуть у найближчі 10 років.

Стрічка новин