Точність роботи медичного обладнання не повинна викликати сумнівів

І для того, аби медична техніка в області відповідала державним стандартам, «Полтавастандартметрологія» проводить постійні повірки медичного обладнання. Про результати чергової ревізії знають наші журналісти.

Чи можна вилікувати хворого, якщо діагноз поставлений неправильно? Запитання насправді риторичне і не може спасти на думку справжньому професіоналу. Але через брак коштів або просто легковажне ставлення до цього питання у багатьох клініках області є апаратура, яка може працювати неправильно.

/Анна Іванців, інженер з метрології 1 категорії ДП «Полтавастандартметрологія»

Приблизно 15% засобів вимірювальної техніки і 20% обладнання, яке підпадає під контроль вихідних параметрів, виходить із ладу/

Відповідно, якщо ставити діагноз піцієнту по неправильним даним, можна легко зашкодити здоров'ю. Та факти такого «лікування», говорять в «Стандартметрології», виявити досить складно. А приватні клініки свою техніку для повірки взагалі можуть не надавати.

/Анна Іванців, інженер з метрології 1 категорії ДП «Полтавастандартметрологія»

Багато приватних клінік взагалі не повіряють своє обладнання. Вони може й чули про таку процедуру, але не вважають за потрібне її проводити/

З перевірених же підприємством закладів лише у чотирьох все медичне обладнання відповідало технічній документації і еталонним стандартам.

/Іван Кириленко, начальник відділу метрологічного контролю та атестації ДП «Полтавастандартметрологія»

В цьому році ми перевірили 14 лікувальних закладів, на 10 з яких виявлені порушення. Знаходили неповірені засоби вимірювальної техніки і техніки, яка не проходила контроль вихідних даних/

Найчастіше, за словами перевіряючих, з ладу виходять пристрої для вимірювання тиску та портативні пристрої для кардіограм. Загалом підприємство здійснило перевірку 3100 одиниць медичного обладнання (тонометрів, електрокардіографів, апаратів УВЧ і багато іншого), 9% перевіреної техніки потребувало невідкладного ремонту. За результатами перевірки, керівники тих закладів, де знайшли порушення, отримали приписи про усунення несправностей, відповідно, закладу заборонили користування несправною технікою. 5 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Стрічка новин